Hovory s Bohem - neobvyklý dialog

25.8.2001 00:00
Knihy

Obyčejné otázky člověka a "trochu jiné" odpovědi. Boha ? Našeho vyššího já ? Či fantazie ? Rozhodně velmi zajímavá kniha, která stojí nejen za přečtení , ale i za zamyšlení. Naleznete zde otázky, které zajímají většinu lidí a odpovědi, které jsou trochu jiným pohledem na osud, štěstí, vztahy, lásku, zdraví, peníze...

Chceš říci, že všechno špatné, co se nám děje jsme si vybrali sami ? Na světě nejsou ani oběti, ani lotři. A vy nejste oběťmi rozhodnutí druhých. V jistém smyslu jste všichni vytvořili to, co se vám protiví - a protože jste to vytvořili, vybrali jste si to.
Tohle je vyšší úroveň myšlení, jíž všichni Mistři dříve nebo později dosáhnou. Neboť teprve když přijmou zodpovědnost za všechno, mohou nabýt schopnosti změnit nějakou část.
Dokud si myslíte, že existuje něco nebo někdo, kdo "vám to dělá", zbavujete se schopnosti ovlivnit to. Jedině když si řeknete, "To jsem udělal já," najdete i sílu změnit to.
Zmírnit bolest, kterou spojujete se světskými zkušenostmi a událostmi, můžete jedině tím, že změníte způsob, jak se na tyto události díváte. Nemůžete změnit vnější událost (neboť byla vytvořena všemi a vy nemáte dostatečně vyvinuté vědomí, abyste mohli individuálně změnit to, co bylo vytvořeno kolektivně), a proto musíte změnit svůj vnitřní vztah k této události. To je cesta k dokonalosti. Nic není bolestivé samo o sobě. Bolest je důsledkem špatného myšlení. Je to chyba v myšlení.

Jak mohu překonat své zdravotní potíže? Mám dostatek chronických potíží na tři životy. Proč je mám všechny teď v tomto životě? Jedno je jasné. Své potíže miluješ. Alespoň většinu z nich. Obdivuhodně jich využíváš k tomu, aby ses mohl litovat a abys získal pozornost druhých. Nemiluješ je jen tehdy, když se ti vymknou z ruky. Když se stanou nepříjemnější, než jsi předpokládal, když jsi je vytvořil. Všechny nemoci si vytváříte sami. I vaši západní lékaři si to dnes uvědomují. Většina lidí to dělá nevědomě. (Nevědí, co dělají.) Takže když onemocní, nevědí, co se děje. Mají pocit, že se jim něco stalo, nechápou, že si něco udělali. Je to proto, že většina lidí žije svůj život nevědomě. Lidé kouří a pak se diví, když dostanou rakovinu. Lidé jedí maso a tuky a pak se ptají, proč mají ucpané cévy.
Lidé jsou celý život naštvaní a pak se diví, když dostanou infarkt. Mnozí lidé mají tolik starostí, že se nakonec utrápí k smrti. Hned po nenávisti jsou starosti tou nejhorší duševní aktivitou. Dělat si starosti nemá smysl. Je to plítvání duševní energií. Vyvolává to biochemické reakce, které škodí tělu. Vaše zdraví se zlepší, jakmile si přestanete dělat starosti. Starosti si dělají lidé, kteří nechápou, že jsou ve spojení s Bohem. Nenávist je nejškodlivější duševní stav. Otravuje tělo a její účinky jsou prakticky nevyléčitelné. Strach je opakem všeho, čím jste. Proto je škodlivý vašemu duševnímu i tělesnému zdraví. Strach jsou znásobené starosti.
Starosti, nenávist a strach - spolu se svými odnožemi: úzkostí, zatrpklostí, netrpělivostí, hrabivostí a krutostí - to vše napadá vaše tělo na buněčné úrovni. Za těchto okolností není možné mít zdravé tělo. Všechny nemoci vznikají ve vaší mysli.

Neale Donald Walsch

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četl.Alespoň pro mě.Připadalo mi jako...
Robin  |  19.11.2003 21:32

Souhlasím s vámi všemi, kteří jste poznali, že to je velmi vyjímečná...
Sabina  |  1.3.2004 19:02

Ahoj, pokud by někdo měl zájem popovídat si občas ve skupince lidí...
jana  |  3.6.2004 13:28

Prava ruka Neala Donalda Walsche tu porada seminar, mrknete na...
D  |  26.7.2006 20:01

ahoj všem super knížky mám je prostudované všechny a stále dokola si...
dalibor  |  15.11.2009 14:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *