Skrytý význam nemocí

25.7.2001 00:00
Knihy

Onemocně-li jste? Proč? Protože jste chytli bacila? A Proč? Protože jste měli oslabenou imunitu? Ale proč? V této knize najdete sto nejběžnějších onemocnění, jejich psychosomatických příčin a praktických rad na jejich odstranění.

INFEKCE (všeobecně)
Každá infekce poukazuje na nějaký konflikt, který člověk ve svém podvědomí, správně neprožil a nevyřešil. Často tento konflikt ani nevnímá, nepřiznává si ho nebo se pokouší mu vyhnout, a tím si vynucuje možnost uvědomit si tento konflikt na jiné rovině. Ale bolestí, které se už vyhnout nemůže, se zabývat musí. Energie, která vzniká z tohoto konfliktu, přitahuje různé původce nemocí (viry, bakterie, toxiny) a soustřeďuje je v té části těla, která odpovídá tomuto duchovnímu či duševnímu konfliktu (zde se také zasažené části těla vyjadřují velmi jasně). Konflikt se pak vybíjí v podobě zánětu: Akutní zánět je připomínkou nějakého akutního problému, chronický zánět poukazuje na nevyřešený vleklý konflikt. Oba záněty jsou ale nepřehlédnutelnou výzvou, aby se dotyčný konečně začal zabývat úkolem, který je před něj postaven, a snažil se najít řešení. Zánět se dostavuje tehdy, když se člověk svému úkolu nepostavil dobrovolně, nýbrž se mu vyhnul.
Co je třeba dělat.
Život opakuje tak dlouho svou výzvu, aby se člověk vypořádal s nastoleným úkolem, dokud ho opravdu nevyřeší. Proto je nejjednodušší přijmout hned první výzvu, aby se člověk mohl zabývat dalšími úkoly, které před něj staví život. Ve většině případů to znamená učinit jasné rozhodnutí a konsekventně ho dovést do cíle.

ISCHIAS - HOUSER
Ischias poukazuje na skutečné nebo pociťované přetížení. Člověk si toho bud' "naložil příliš na svá záda " nebo moc předsevzal, pociťuje příliš velkou zodpovědnost nebo své problémy pouze odsunuje, a tak se stává jeho život čím dál těžší. Ischias může stát také ve spojení s finančními starostmi a strachem z budoucnosti. Možné jsou i takové případy, kdy člověk se sebou ještě neustále "vláčí" svou minulost.
Tělo pak toto přetížení vyjadřuje vyšinutím v oblasti bederní páteře, čímž je zatěžován nerv ischiasu. Bolest, která s tím zároveň vzniká, nutí člověka ke klidu a k "rozvaze", aby mohl najít cestu k úlevě a zbavil se tak tohoto tlaku. Člověk by se měl zeptat sám sebe, proč si tolik "naložil", co a komu tím chce dokazovat. Má snad pocit, že mnoho neznamená? Snaží se tyto pocity méněcennosti kompenzovat obzvláště velkým výkonem? Je možné, že se má rád málo? Nebo je pouze "naštvaný", protože život neběží neustále tak, jak by si to přestavoval?
Co je třeba dělat
Protože člověka určité věci, se kterými nesouhlasí a nechce si je připustit, nervují, vzniká bolestný vnitřní tlak, který ho chce upozornit na to, že si dotyčný svým chováním pouze ubližuje. Člověk například nechce připustit a vyjádřit určitý aspekt své osobnosti. Uhýbá před skutečnostmi a zaujímá jakýsi ztuhlý postoj, který neodpovídá jeho podstatě. Proto by člověk měl v sobě najít sílu a stát si za svými názory, i v případě, že s ním jeho okolí nesouhlasí. Ten, kdo si stojí i za svými zdánlivě nedokonalými stránkami a snaží se je prožívat, aby je mohl odstranit, ztrácí tyto symptomy - napětí zmizí.
Kdo může bránit člověku v tom, aby svůj život uspořádal naprosto nově? Proč by to nemohl udělat hned teď? Takto vynucený klid je možné smysluplně využít, pak je nejen vyřešen určitý problém, ale také zmizí bolesti.

Kurt Tepperwein

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

S tímto článkem se naprosto shoduji, dlouhodobý stres, život v...
Jirka Klimeš "56"  |  22.2.2007 13:44

PICAAAAAAA
 |  22.1.2009 09:22

tak stímhle naprosto souhlasím,nšcím takovím jsem si prošla ,než jsem...
zdenca  |  15.11.2009 19:07

 
Milu  |  23.1.2010 09:48

Tento ptoblém teď řeším. S článkem naprosto...
milu  |  23.1.2010 09:57

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *