Tajné nauky TIBETU

Tajné nauky TIBETU

19.5.2001 00:00  |  Knihy

Třetí z cyklu přednášek Eduarda Tomáše v Unitarii. Doplňuje Jógu velkého symbolu, přináší řadu meditačních námětů a průpravných mentálních cvičení k urychlení duchovního pokroku.... celý článek

Komentářů: 3 | Poslední komentář: 14.2.2008 08:43

Komentáře

reagovat 7.9.2006 17:25 - Sahií

Všichni jsme svobodné bytosti a vybíráme si cesty po kterých kráčí naše duše po celá tisíciletí.Sbíráme skušenosti dobré i zlé,kráčíme k bohu buď zpříma a s pokorou,nebo oklikami a se skloněnou hlavou.Tato kniha skrývá nádherná tajemství,jež zná jen náš Duch,naše ego nám však nedovoluje vidět pravdu v celé své kráse a náš úhel pohledu odpovídá úrovni vývoje naší duše.Nejprve musíme duchovně vyspět aby jsme byli schopni pochopit alespoň střípek už tak dost zkalené pravdy.Pravda o světle se nedá říct,musí se prožít,procítit,proplakat a prosmát.Tibet je tajuplná země a už odedávna poskytovala domov a možnost osvícení pro velmi moudré bytosti,které prošli mnoha životy aby pochopily důsledky svých rozhodnutí,aby prožily rozdíl mezi utvářením špatných a dobrých energií.Lidská bytost si nejprve musí vyčistit tělo i mysl...musí vyčistit celou karmu a prostředky k tomu má lidstvo před nosem,stačí hledat...Kniha je jen návod,cesta leží v duchovním srdci.

reagovat 7.9.2006 18:25 - Val

Sahií, přemýšlím o tom už docela dlouho a po zvážení všech jiných alternativ bych se ráda blíže věnovala buddhismu. Jsem hodně "přírodní" člověk, který moc nemá rád komerční svět a utíká se spíš do samoty, i když nevím, jestli je to dobře. Přesto potřebuju zklidnit, víc si uvědomovat sama sebe, oprostit se od veškerého stresu. Můžeš mi prosím poradit, jak, čím a odkud začít?

reagovat 14.2.2008 08:43 - Šanti

Ahoj Sahií, také bych se o tom chtěla něco dozvědět, jsem znechucena komercí, hledám pro svoji duši spásu a klid.Tato společnost mi už nic nemůže nabídnout.Myslím, že bys nám mohla poradit, čím a jak začít.Děkuji.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Všichni jsme svobodné bytosti a vybíráme si cesty po kterých kráčí...
Sahií  |  7.9.2006 17:25

Sahií, přemýšlím o tom už docela dlouho a po zvážení všech jiných...
Val  |  7.9.2006 18:25

Ahoj Sahií, také bych se o tom chtěla něco dozvědět, jsem znechucena...
Šanti  |  14.2.2008 08:43

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *