Anděl zavolal mé jméno

Příběh transformační energie napsala Jyoti (Jeneane Prevatt, PhD.), která je americkou duchovní učitelkou a terapeutkou. Zabývá se studiem a využitím metod pro rozšiřování vědomí těla, mysli a ducha. Tradiční šamanské rituální techniky obohacuje svou znalostí jungiánské psychologie. Ukázka...

Můj vnitřní průvodce mě podporoval, abych vstoupila do mandaly, vypravila se do všech čtyř světových stran a získala tak učení, jež se tam skrývají. Ohlédnu-li se na svou cestu, vidím, že právě to jsem udělala; ne s vědomým záměrem, ale tím, že jsem se odevzdala Šakti.

Takovým odevzdáním jsem vyléčila svůj vztah k sobě. Aby bylo toto léčení vyvážené, zjistila jsem, že musím být ochotna nejen vyčistit své psychologické vzorce, ale pomocí duchovního cvičení také rozvinout disciplínu. Aby byla integrace úplná, obojí musí zahrnovat rovněž tělo.

Když jsem vstoupila do vnitřního labyrintu, ocitla jsem se na Severu, na místě učitelů minulých i budoucích. Vedena učením C. G. Junga jsem studovala, jak pracují sny, a objevila jsem bohatý svět mytologie a duchovních učení různých kultur. Začala jsem si uvědomovat, že když se nechám vést svou vnitřní autoritou, mé učení získá větší smysl a jeho hloubka se bude stále více odhalovat.

Na Západě, v místě snů, jsem našla svého učitele v Tanečníku slunce jménem Tygr, který umocnil moji potřebu opět nalézt spojení se svými čerokijskými kořeny a rozpomenout se na učení mých předků. Právě tam jsem začala chápat důležitost rituálu. Rituálem totiž vytváříme prostor, v němž Duch může tančit.

Šakti mě vedla dále směrem na Jih, na místo dětské nevinnosti. Právě tam jsem díky rostlinným medicínám poznala další úroveň odevzdání. Jejich učení probudilo k životu pradávný způsob léčení a připravilo mé tělo na hlubší úrovně očištění.

U poslední brány mandaly, na Východě, čekalo učení o smrti; smrti předem hotových myšlenek, smrti existujících vzorců, které řídily můj život, o smrti jako zrození. To je totiž místo osvícení - brána k Tajemství. Zvala mě, abych pila z její moudrostí, ale nejprve bylo nutné vyprázdnit mysl a pohroužit se do srdce, aby taková prázdnota umožnila naplnění. Uvědomila jsem si, že je možné cokoli, pokud dokážeme zastavit myšlení natolik, abychom uviděli, co Tajemství ukáže. Bůh hovoří právě v takovém klidu. Moji iniciaci zde provedli muž a žena, Dhjanjógi a Ánandi Ma. Dali mi nové jméno Jyoti a poslali mě k jádru.

Jakmile se vypravíte každým ze čtyř směrů, je čas vstoupit do svého středu a být tím, kým skutečně jste. Vzpomínám, jak ke mně jednou promluvil Duch: "Už nemusíš nic dělat, Jyoti, už musíš jenom Být." Ihned jsem se zeptala: "Jistě, ale jak se to dělá?" Zjistila jsem, že ve stavu samádhi jste ve stavu Bytí. Právě v tomto stavu začínáme být opět tím, kým jsme původně byli.


Joseph Campbell prohlásil, že následujete-li svoji blaženost, blaženost bude následovat vás. Zjistila jsem, že to tak skutečně je, protože když se ohlédnu zpátky, bylo to právě tohle následování, jež mne přivedlo k životu, který každý den léčí; k životu, který neživoří ve staré formě, ale žije v přítomném okamžiku. Vzniká hluboká víra v přirozené schopnosti jednotlivce vyléčit vlastní já.

Při svém hledání jsem opsala celý kruh, abych opět nabyla to, co jsem ztratila-svoji duši. Pokud dost lidí vyslyší tuto touhu a spojí se s tím, co Clarissa Estesová nazývá Divoškou a Robert Blye Divochem, instinkty nás zavedou do středu mandaly, do původního stavu úplnosti. V tomto stavu můžeme opět nastolit rovnováhu na této planetě a láska se může stát stavem vědomí, který budou sdílet všichni namísto nenávisti, strachu a násilí. Záleží jenom na nás.Jyoti

nakladatelství DharmaGaia

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Dahlia
  Dahlia (anonym)

  Prožila jsem něco podobného, paní Iyoti děkuji za to, že jsem našla svou diagnózu. Její knihu miluji. Vše trvá už tři a půl roku, denně procházím změnou. Byla jsem u jádra země i na Severním pólu, na Východě i Západě, zbavila se úzkosti, stresu, strachu. Jen stále ještě nevím, kdo vlastně jsem - budu.

  Lis 24, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jednoznačně Bohnice.

  Lis 24, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dík. Jsem poměrně úspěšná učitelka.

  Lis 25, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  No tý jo! Ty máš dost!

  Lis 25, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Vážení dopisovatelé! Nejdříve si přečtěte knihu. Prošla jsem něčím, co se asi člověku běžně nestává, ale nejsem blázen, ač jsem si to taky občas myslela. Cítím se dobře, učím na dvou školách a to, že jsem zareagovala, byl spíše vzkaz a poděkování paní Iyoti, protože její kniha mi pomohla v době, kdy jsem fakt nevěděla, co se děje. A nebuďte zaujatí vůči učitelům, myslím, že nikdo z vás jím nebyl. Zkuste a pak kritizujte. Moje zkušenost - učitelé jsou skvělí lidi, aspoň ty kolem mě.

  Lis 25, 2008
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Vy ostatní jste to nečetli?

  Črv 01, 2010
 • Obrázek uživatele parodie
  parodie (anonym)

  knihy nečtu,ale stalo se mi jsem magor občas si to myslím cítím se špatně,ale učím na zvláštní škole to,že jsem reagovala,tak to jsem se víc zhulila, děkuji paní Idiocii,její kniha mi dala odvahu v době,kdy jsem o sobě nevěděla ,já sama jsem zaujatá proti učitelům v podstatě může učit každý kretén a tak jsem proti nim sama zaujatá kolem mě je to sice samej kretén,ale hlavně že jsem spokojená,ne?

  Lis 15, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama