Zdravá žena

Dnešní ženy si musí poradit s celou řadou životních rolí. Jsou manažerkami, psycholožkami, lékařkami i vrcholovými sportovkyněmi. Mnoho z nich je současně také matkami, takže spěchají z porady do jeslí, vyměňují plenky a přitom si zavazují sportovní boty. Někdy se zdá, že ženy v tomhle každodenním kolotoči mají neomezenou energii, ale musí dávat pozor, aby nezačaly neúnosně potlačovat vlastní potřeby, aby se vyhnuly špatnému stravování, nedostatku spánku a aby si dopřály dostatek času na svoje vlastní zájmy.

Takové chování vás může vyvést z rovnováhy, narušit jemnou harmonii těla a mysli a učinit vás daleko náchylnější k nejrůznějším chorobám. Myšlenka udržovat život v rovnováze není nijak nová - tato moudrost se nám dochovala i v legendách z dávných dob. Zachovávání a obnovení rovnováhy je také základním principem přírodní medicíny.

Přírodní medicína je způsob péče o zdraví, který uznává přirozenou léčivou schopnost našemu tělu vlastní. Pokud člověk usiluje o vyrovnanost ve všech oblastech svého života - na rovině duchovní, emocionální, fyzické, je tato schopnost léčit posilována a dále rozvíjena. V posledních letech prudce vzrůstá popularita přírodního léčení, právě pro jeho individuální a preventivní přístup.

Zatímco klasická medicína užívá standardní způsoby léčení, založené na obecných mechanismech choroby, přírodní medicína chápe, že každý člověk zažívá nemoc odlišně, proto přizpůsobuje léčebné postupy jeho potřebám. Možná tím nejdůležitějším z přírodní medicíny je prevence - tím, že některé ověřené postupy učiníte součástí svého všedního dne, můžete obnovit rovnováhu ještě před tím, než se odchylka projeví ve formě zjevného onemocnění. Jsme zvyklí myslet na léčení pouze pokud se cítíme nemocní, avšak přírodní medicína nabízí léčebné postupy, které jsou natolik jemné a nenásilné, že se mohou stát součástí našeho života, a tak budeme moci každý den upevňovat svoje zdraví. Přírodní léčení jako je cvičení, výživa, meditace a jóga, pokud jsou prováděny pravidelně, mohou zlepšit fyzické i emocionální zdraví ženy a podstatně zvýšit její odolnost proti chorobám. Ve své podstatě jsou tyto postupy jak léčebné, tak i preventivní.

Protože základem těchto postupů je samoléčba, přírodní medicína doporučuje ženám, aby shromažďovaly co možná nejvíce znalostí o svém zdraví. Tato kniha je součástí rozsáhlejší Dellovy knihovny přírodní medicíny (Dell Natural Medicine Library) a jejím záměrem je položit základ pro vaši samoléčbu tím, že vám poskytne dostatek znalostí, abyste mohla začít používat některé metody alternativní medicíny.


Po přečtení této knihy budete vědět:

 • Jak účinná může být psychoterapie při odstraňování pocitu úzkosti, které jsou skrytou příčinou zdravotních potíží jako endometrióza (výskyt ložisek tkáně podobných děložní sliznici na netypických místech, zpravidla v pánvi - pozn. překladatele) nebo benigní děložní nádorky.
 • Které léčivé potraviny mohou minimalizovat obtíže jako menstruační bolesti, méně závažné vaginální infekce a nevolnosti.
 • Jak používat akupresuru k léčbě běžných poruch rovnováhy energie v těle, které vedou k obtížím jako je zánět močového měchýře nebo ranní nevolnost.
 • Kdy vyhledat chiropraktickou léčbu, abyste zlepšila stav svého svalstva a kosterního systému a zmírnila tak řadu zdravotních obtíží od artrózy až po menstruační potíže.
 • Jak si vyrobit bylinné přípravky k léčbě mnoha nepříjemných potíží, včetně kolísavé hladiny hormonů během menopauzy a vedlejších účinků konvenční rakovinné terapie.
 • Ve kterých případech je vhodné použít hloubkovou akupunkturní léčbu ke znovunastolení energetické rovnováhy v těle, než se projeví ve formě zdravotních problémů jako je zánět pochvy nebo bulky v prsu.
 • Jak používat jednoduché relaxační techniky jako je kontrolované dýchání nebo meditace, abyste zvýšila svoji odolnost k chorobám jako je osteoporóza nebo rakovina.
 • Kdy je nejlepší použít homeopatické preparáty, aby vám ulevily při běžných obtížích v těhotenství, menopauze a při mnoha dalších stavech.
 • Jak správně cvičit pro zmírnění bolestí a obtíží při artróze nebo menstruačních obtížích.  Kolektiv odborníků přírodní medicíny spolu s Rebeccou Papas

  Nakladatelství Pragma
 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama