Reklama

ŽIVOT S MUSLIMEM

lenka (Pá, 19. 5. 2006 - 22:05)

Spolecnost se ji zastane,to mate pravdu,na rozdil od muslimske zeme,kde si budou myslet,ze si tedy vyprask zaslouzila za neslusne chovani,ale vyresi se tim prd.
Je to tedy stale vicemene problemem te a konkretni zeny.Kazda ma sanci odejit,pokud ve vztahu neni spokojena.At je to Cech,Arab,nebo nekdo jiny...Vite,Tome,presto,ze je muj manzel muslim,byva casto pohorsen ciny jinych muslimu-kazdy chape svou viru jinak a nekdy bohuzel spatne a pak na to doplaci nevinni...(Vami zmineny pripad v Pakistanu).

Tom (Pá, 19. 5. 2006 - 21:05)

To sice mohlo, ale má šanci najít zastání u zbytku společnosti. A rozhodně u nás nemáme např. trest znásilněním jako třeba ten medializovaný případ v Pákistánu.

lenka pro Petra (Pá, 19. 5. 2006 - 19:05)

To neni zalezitost muslima,ale debila a podotykam,ze totez by ji mohlo potkat s Cechem.

Petr (Pá, 19. 5. 2006 - 19:05)

Musím potvrdit, že s muslimem se určitě nudit nebudete. Ségra si vzala Syřana, pokud zrovna neřeší, kde byla, proč nezvedala mobil, proč se o 10 minut opozdila, a s kým to jistě za tu domu stihla, léčí si pohlavní choroby , nebo přeražený žebra. Nuda to teda určitě není.

lenka pro Martu (Pá, 19. 5. 2006 - 19:05)

Marto,i Vam dekuji za prispevek,neni to tak davno,co jsem si myslela,ze nedokazu zit se zadnym chlapem(natoz s muslimem)a vidite vse je uplne jinak.Je pravda,ze maji takova urcita muslimska pravidla,se kteryma jsem mela praci se ztotoznit(hlavne v pocatku vztahu),ale ted uz je to dobre.Pokud si ziska Vasi duveru,da Vam pokoj.Mam asi stesti,ze jsem prizpusobiva,klidna povaha,ktera moc nediskutuje a manzela respektuje.

lenka pro Landu (Pá, 19. 5. 2006 - 15:05)

Myslim ze mezi arabem a ciganem moc velkej rozdil v zasade neni.Pa.

Daniel Landa (Pá, 19. 5. 2006 - 14:05)

A co takhle Život s cigánem?

lenka pro ritu (Pá, 19. 5. 2006 - 13:05)

Ahoj rito,jaka to nahodicka??
My uz mame zakoupene letenky do Alzirska a letime z Londyna 2.srpna.Bereme ssebou tentokrat i moji mamu,take by rada totiz poznala manzelovu rodinu.
Jinak kde tam zijete? Budu se tesit na odpoved,zatim se mej hezky.

Marta (Pá, 19. 5. 2006 - 13:05)

Lenko, to je presne ono - "pokud zena najde smysl zivota ve vytvareni hlubokomyslneho a plnohodnotneho vztahu ... " tak to klape. Tobe ten pristup vyhovuje a je dobre, ze jsi v takovem vztahu. Spoustu zen ale hleda seberealizaci i mimo vztah - a zase je to jenom jejich volba. Ja taky ziju v Londyne, pracovala jsem i v Africe, mam muslimy za kamarady a pracuju s nima, ale zit bych s nima nemohla. Proste mame kazdy jiny vkus.

rita (Pá, 19. 5. 2006 - 01:05)

jeste pro ty co by chteli vedet jake je to mit za muze araba: nejde generalizovat a nejde hazet do jednoho pytle ale moje zkusenost arab praktikujici muslim=dobry manzel, ktery respektuje svou zenu, pomaha ji, je hodny a nezny, udela, co ji na ocich uvidi a OCEKAVA TO SAME OD NI x arab co opustil nabozenstvi=spatny manzel, lita za holkama a alkoholem, neplni sliby, je liny, zeny si nevazi
Ale zase nejde hazet vsechny do jednoho pytle.

rita (Pá, 19. 5. 2006 - 00:05)

lenko ja mam taky za manzela alzirana a ziju v alzirsku jestli chces muzem si psat ozvi se tady a domluvime se

rita (Pá, 19. 5. 2006 - 00:05)

ale ale tome, ja mam manzela muslima, ziji v arabske muslimske zemi a jsem na internetu a jsem muslimka! a jsem stastna!

lenka (Pá, 24. 3. 2006 - 22:03)

jeste v kratkosti k tomu,co napsala pani Vanessa.Ja ji verim,ze je spokojena i pres fakt,ze hospodske parby uz se ji netykaji a kamaradi(chlapi)ze nepripadaji v uvahu.Myslim,ze pokud zena najde smysl zivota ve vytvareni hlubokomyslneho a plnohodnotneho vztahu,pak s tim ,ze se po nocich nikde necoura,nechlasta a nema chlapi za kamarady,se smiri.Pokud by se s tim nesmirila,je to problem a zcela jiste by to vedlo k nespokojenosti manzela a nasledne tedy k nespokojenemu vztahu.Vy,kdoz se ptate pani Vanessy,jestli neni nahodou blba,jste asi nasel vztah,ve kterem se nikomu neprizpusobujete a prizpusobeni ani neocekavate.Pokud se zavazete slibem,ze budete sveho manzela respektovat,pak to zahrnuje respekt i ten,ktery on sam po Vas zada...Jeho umeni pak musi spocivat v tom,aby Vas k tomu primel naprosto nenasilnou formou.

lenka (Pá, 24. 3. 2006 - 22:03)

Mily Tome.Muj manzel odesel z Alzirska kvuli nepokojum jako 17-ti lety kluk.Dnes je mu 38 a za celou dobu tam byl jednou sam,jednou jsme tam cestovali spolecne.Po navratu do Londyna,kde nyni zijeme,prohlasil,ze sem tam tam muzem na navstevu,ale evropsky zivot se ho drzi,jak "hovno kosile".Sam uz by do Alzirska nechtel a je mu jasne,ze pro me zivot tam by byl peklem.Samozrejme,ze tedy respektuje zapadni styl.U nas v Cechach je jako ryba ve vode a kdyby zde nebyla jazykova bariera,uz by tam davno zil!!!Cechy vynasi az do nebe,rad setrvava v rodinnem kruhu mych blizkych a znamych a je u nich velmi oblibeny.Co dodat? Ted jeste ke zminenym slovum pani Heleny-kompromis,tolerance a vzajemna ucta u me opravdu nejsou jen slova,ale skutky,na vztahu s muzem jsem odhodlana pracovat tvrde a treba se vzdat nejakeho meho stesti pro jeho.A o tom je laska.Vira,ze on by priste udelal totez....

Helena (Pá, 24. 3. 2006 - 19:03)

Ale Tome, já jsem měla za to, že srovnáváme partnerský vztah, neřešíme extremisty (a ti nejsou jen v muslimském světě, jednu mou známou bil její manžel docent, učí na lékařské fak. víc jak 6let). Mám známou vdanou za Itala-perfektní vztah, kamarádka vdaná za Rakušana-totéž, jedna sestřenice vdaná za Araba žije ve Francii-taky bezvadnej chlap, nikdo z nich nedělá ze sebe "mistra světa" a svou ženu mají docela obyčejně rádi. A to jinak ve svém okolí spíš vidím, jak se ti dva trumfují...a pak to bohužel dopadá tak, že ze 6kamarádek jsme po 25letech jen 2 vdané.

Tom (Pá, 24. 3. 2006 - 16:03)

Heleno: mění se oba? Pokud půjdeš žít s muslimem do jeho země, tak se nebudete měnit oba, na to vem jed. Budeš se měnit Ty, a v typické muslimské zemi budeš muset ještě konvertovat. Pokud se nepletu, tak Lenka nežije v muslimské zemi (to by taky nebyla na Internetu), takže tam ten chlap musí aspoň do určité míry respektovat západní styl.

Návštěvník (Pá, 24. 3. 2006 - 16:03)

Mám kamaradku která má roma,ale lepšího člověka jsem nepoznala.Je hodný a pořádný a hlavně má dobré a laskavé srdce.Nemůžem je házet do jednoho pytle poněvač se mezi němi najdou i pořádný svině.

Romale Kurko (Pá, 24. 3. 2006 - 14:03)

Proč nenapíšete jakej je život s Romem!

Helena (Pá, 24. 3. 2006 - 10:03)

To, co píše Lenka 23. 3. 2006 19:17:04 je podle mě starý dobrý způsob ke šťasnému manželství a nezáleží na tom s kým. Mé vrstevnice už jsou dávno rozvedené a chodí si k nám domů vylívat srdce, kompromis, tolerance, úcta jeden k druhému jsou pro ně jen prázdná slova. Já neouhlasím s tím,ze jeden nebo druhy se musi zmenit, mění se oba, i když to na první pohled není vidět. A podobnou větu

xxx (Pá, 24. 3. 2006 - 09:03)

Vanesso, tomuhle ty říkáš spokojenej vztah :-DDDDDD To si děláš legraci, nebo seš úplně blbá?
Když ti nedovolí večer nikam jít, kašle na tvoje názory, vše musí jít po jeho, uráží ti kamarádky a nedovolí ti kamarádit s klukama?!? Tomu ale normální český člověk říká týraná žena, víš? To, že je muž upravený, čistotný, inteligentí a vzdělaný je snad samozřejmé i v čechách, pokud se teda nepohybuješ v romské čtvrti nebo nepatříš k sociální spodině.

Reklama

Přidat komentář